You are here: Home // Diety, Porady // Lodowe szaleństwo

Lodowe szaleństwo

Idzie lato, temperatura rośnie i już za kilka tygodni wiele z nas rozpocznie walkę z pokusą ochłodzenia się kalorycznymi napojami i przyjemnością zjedzenia na plaży loda na patyku.

Jeśli chcesz poprawić swoją figurę, bądź zachować piękną sylwetkę, od tych pierwszych trzymaj się z daleka, lody jednak… mogą Ci nawet pomóc!

Lody z pozoru wydają się tuczącym smakołykiem stawianym na równi z czekoladą, jednak w rzeczywistości mają one prawie 3 razy mniej kalorii. Najmniej kaloryczne są sorbety, lody śmietankowe i mleczne, nie polecamy słodkich polew czekoladowych ani oczywiście bitej śmietany, jednak posypanie naszego deseru kilkoma malinami uczyni z naszego deseru prawdziwą ucztę. Oczywiście, przez orzechy, dużo więcej kalorii mają lody bakaliowe czy w czekoladzie.

śmietankowe: 100 gr. – 160 kcal
gałka 25 gr. – 40 kcal

mleczno – owocowe: 100gr – 115 kcal
gałka 25gr – 29 kcal

kakaowe: 100gr – 166 kcal
gałka 25gr – 41,5 kcal

bakaliowe: 100gr – 216kcal
gałka: 25gr – 54kcal

Niska kaloryczność to nie jedyny plus lodów. Dostarczają one duże ilości białka, trawiąc je, nasz organizm zużywa spory zapas węglowodanów czyli główną przyczynę otyłości i nadwagi. Organizm musi zużyć także więcej energii aby utrzymać stałą temperaturę ciała, którą wychładzają lody, a więcej energii to przecież więcej spalanych kalorii. Lody zawierają również dużo wapnia, który chroni mięśnie od zmęczenia, oraz aminokwasy ujędrniające mięśnie.

No related posts.

Tags: , ,

comment closed

Copyright © 2009 Dieta | Odchudzanie | Zdrowa żywność. All rights reserved.