You are here: Home // Fitness // Chudnij w wodzie- czyli kilka słów o Aqua Aerobiku

Chudnij w wodzie- czyli kilka słów o Aqua Aerobiku

Lato zbliża się wielkimi krokami, może warto wskoczyć w kostium kąpielowy jeszcze przed wyjściem na plażę?
Jeśli bieganie Cię nudzi, nie masz gdzie jeździć na rowerze, nie umiesz pływać, czas zastanowić się nad zaczęciem uprawiania tej oryginalnej formy gimnastyki.

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się niekonwencjonalna forma aerobiku czyli aerobik w wodzie. Czym różni się on od tradycyjnego treningu na sali?
Aqua aerobik to bezpieczna forma aktywności fizycznej, którą może uprawiać każdy, niezależnie od wieku oraz kondycji fizycznej. Poprawia koordynację ruchową, ułatwia korygowanie postawy, wysmukla i walczy z cellulitem. Wysiłek potrzebny do zachowania pionowej postawy ciała jest zredukowany do minimum, odciążone są także kręgosłup i stawy co obniża napięcie mięśni, jednocześnie je rozwijając.

Jako jedna z niewielu form uprawiania sportu jest on odpowiedni nawet dla  osób po operacjach, kobiet w ciąży, osób cierpiących na osteoporozę i artretyzm, a także tych, którzy mają problemy z układem kostno-stawowym. Ponieważ wypór wody powoduje, że ciało staje się lżejsze, ćwiczenia wykonujemy z większa łatwością w tym samym czasie tracąc kalorie. Podczas godzinnego treningu można spalić nawet 600 kcal czyli dużo więcej niż w przypadku standardowych ćwiczeń.

Nie trzeba umieć pływać żeby zapisać się na zajęcia, jednak jest to doskonała okazja do oswojenia się z wodą. Uczestnicy, w rytm muzyki powtarzają ćwiczenia, które z brzegu pokazuje instruktor.
Ćwiczenia urozmaicają  pasy wypornościowe, hantle piankowe, ciężarki na kostki i nadgarstki, deski pływackie, rękawiczki oporowe i rurki piankowe.

Aqua aerobik jest wspaniałą zabawą podczas której dodatkowo uwalania się endorfina, która korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, likwidując napięcie i stres.

Related posts:

  1. Aqua jogging
  2. Trening Mental Body
  3. Nordic walking.

Tags: , ,

comment closed

Copyright © 2009 Dieta | Odchudzanie | Zdrowa żywność. All rights reserved.