You are here: Home // Diety // Ananas- owocowe odchudzanie

Ananas- owocowe odchudzanie

Sklepowe półki zalewają nas preparatami zawierającymi wyciągi z ananasa. Co sprawia, że owoc ten jest uznawany za jeden z najlepszych i najszybszych składników dietetycznych? Czy substytuty, tak powszechnie dostępne na rynku, są w stanie zastąpić świeżego ananasa?

Ten owoc o słodkim smaku jest prawdziwą bombą witaminową. Zawiera duże ilości błonnika, wapń, fosfor, żelazo, cynk oraz potas, który wspomaga wydalanie wody z organizmu. Swoje właściwości odchudzające zawdzięcza głównie unikalnemu zestawowi enzymów i kwasów owocowych, które przyspieszają spalanie tłuszczu. Najistotniejszym z nich jest Bromelina, która nadaje owocowi charakterystyczny smak i reguluje przemianę materii, oraz oczyszcza przewód pokarmowy. Jest również niezwykle pomocna przy trawieniu białka. Jednak, nie powinny jej zażywać, w zbyt dużych ilościach, osoby z chorobami płuc, ponieważ  rozrzedza wydzielinę oskrzelową. Zbyt duże ilości ananasa nie są także dla osób stosujących doustne środki antykoncepcyjne, ponieważ duża zawartość błonnika może spowodować zmniejszenie skuteczności niektórych leków.
Zastosowanie ananasa w czasie kuracji odchudzającej polecane jest osobom stosującym dietę, o małej aktywności fizycznej oraz prowadzących siedzący tryb życia. jej efekty są bardzo szybkie ponieważ umożliwia utratę nawet 2 kilogramów w ciągu 4 dni. Owoc ten jest wskazany również dla osób, które dietę już zakończyły, jednak chcą uniknąć efektu jo-jo.
Należy pamiętać, że tylko świeży ananas jest skarbnicą minerałów. Owoce z puszki w procesie obróbki pozbawiane są wielu cennych właściwości, ale też z dodatkiem cukrowej zalewy, stają się  wysokokaloryczne. Niestety, kwaśne pH żołądka ma zły wpływ na bromelinę, dlatego w przypadku odchudzania efekty działania kapsułek lub tabletek, które uwalniają ta substancję dopiero w jelitach, mogą być szybciej widoczne.

Innymi zbawiennymi dla organizmu właściwościami ananasa jest

  • zwalczanie infekcji przewodu moczowego;
  • pomoc w rozpuszczaniu skrzepów krwi;
  • a także łagodzenie bólu gardła.

Wybierając dobrego ananasa należy dokładnie sprawdzić czy przypadkiem nie jest miękki lub nie
posiada brązowych liści. Dojrzałego ananasa rozpoznajemy głównie po zapachu który powinien być lekko słodkawy.

Related posts:

  1. Wygodne odchudzanie- czyli o cateringu dietetycznym.
  2. Skuteczny sposób na odchudzanie.
  3. Letnie koktajle owocowe.

Tags: ,

comment closed

Copyright © 2009 Dieta | Odchudzanie | Zdrowa żywność. All rights reserved.