You are here: Home // Fitness // Zumba – trening, taniec i dobra zabawa

Zumba – trening, taniec i dobra zabawa

Czym jest Zumba?

To połączenie muzyki latynoamerykańskiej, fitnessu i tańca, a przez to świetna zabawa i efektywny trening.
Ten rodzaj tańca, a zarazem program fitnesowy, został stworzony w latach 90. przez kolumbijskiego tancerza i choreografa – Pereza. Program łączy latynoską i międzynarodową muzykę z tańcem i wysiłkiem, aby stworzyć treningową zabawę.

Zajęcia Zumby przeprowadzane są pod nadzorem licencjonowanych instruktorów, których niestety w Polsce mamy wciąż niewielu. Na całym świecie istnieje już ponad 90,000 centrów fitness oferujących tego typu zajęcia. Prowadzone są one już w 110 krajach, a korzysta z nich ponad milion uczestników.
Zajęcia oparte są na muzyce typu salsa, flamenco merengue, cumbia, reggaeton, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist oraz innych, międzynarodowych muzycznych stylach i formach.

W treningu Zumby  stosowane są ruchy taneczne, które w znacznej części oparte są o trening cardio. Nie są one trudne do wykonania, a dają bardzo dobre efekty, rzeźbiąc nasze mięśnie. Dzięki temu typowi treningu modelujemy pośladki, ramiona, nogi, brzuch, a przy tym świetnie się bawimy. Nie jest to typowy trening, gdzie ciągle myśli się o tym, jakie mięśnie jeszcze musimy włączyć do ćwiczeń. Podczas treningu Zumby uczestnicy często nie uświadamiają sobie nawet, że ćwiczą. Warto dodać, że podczas jednej godziny Zumby spala się aż 500-700 kalorii.

Dla kogo?
Aby pójść na taki trening nie musisz spełniać właściwie żadnych wymogów. Trening jest przeznaczony dla każdego, bez względu na wiek, sprawność ruchową płeć czy zaawansowanie. Nie liczą się także takie umiejętności jak zdolność szybkiego zapamiętywania kroków, gdyż nie są one skomplikowane i nikomu nie sprawiają trudności.  Nie tworzy się zagmatwanych układów, jakie możemy spotkać na tradycyjnym aerobiku, których nie sposób zapamiętać i powtórzyć.

Na zajęciach wykonywane są naprzemiennie wolne i szybkie ruchy (trening interwałowy), wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę. Dzięki Zumbie kształtujemy sylwetkę, poprawiamy swoją kondycję i rzeźbimy mięśnie. Ale to nie wszystko. Trening Zumby napawa optymizmem, dodaje energii i poprawia samopoczucie, a to za sprawą połączenia dobrej zabawy z wysiłkiem fizycznym.

Related posts:

  1. Trening Mental Body
  2. Idealna figura w zasięgu ręki
  3. Trening cardio.
  4. Trening na dwóch kółkach.
  5. Rodzaje zajęć fitness

Tags: , , ,

comment closed

Copyright © 2009 Dieta | Odchudzanie | Zdrowa żywność. All rights reserved.