You are here: Home // Diety // Kilka słów o detoksie

Kilka słów o detoksie

Detoks czyli dieta, która pozwoli  nam oczyścić organizm z toksyn sprawi, że będziemy się czuć lepiej i mieć więcej energii. W powietrzu, wodzie i żywności są zawarte związki chemiczne, które mogą nam szkodzić. Żyjąc szybciej i pracując coraz intensywniej, sięgając po używki takie jak papierosy czy alkohol, zapominamy o zasadach żywienia, kupując gotowe dania i wszelkiego rodzaju fast foody, nie myśląc o tym, że, aby nasz organizm sprawnie funkcjonował, potrzebuje również witamin (a nie tylko tłuszczy i węglowodanów).

Dieta oczyszczająca pomoże usunąć toksyny z naszego organizmu, aby nie kumulowały się. Może być ona formą regularnego oczyszczania organizmu lub też pierwszym krokiem, przygotowaniem do zmiany sposobu żywienia. Dzięki niej możemy przywrócić naszej skórze blask, pozbyć się zmęczenia i ospałości i nabrać więcej energii.

Nie ma jednej, najlepszej diety oczyszczającej.  W Internecie możemy znaleźć szereg diet oczyszczających, różniących się między sobą zarówno długością trwania (od jednodniowych, do nawet dwutygodniowych) jak i zalecanymi spożywanymi składnikami oraz ich ilością. Dopasuj więc rodzaj diety do twoich potrzeb. Nie staraj się od razu wprowadzać długiej diety oczyszczającej, gdyż bez odpowiedniego przygotowania, możesz ją łatwo przerwać.

Detoks spełnia dwie podstawowe funkcje :

  • Po pierwsze, dzięki wyeliminowaniu z naszego jadłospisu, przestajemy obciążać nasz organizm toksynami
  • po drugie dostarczamy jednocześnie naszemu organizmowi duże ilości wartościowych substancji odżywczych, dzięki którym przyspieszony zostaje proces odnowy komórek oraz usuwania toksyn.

Podczas takiej diety, możemy stracić kilka kilogramów. Nie jest to jednak dieta odchudzająca, a oczyszczająca, tak więc chęć utraty wagi nie powinna być podstawą do jej stosowania. Spadek wagi podczas takiej diety związany jest z utratą wody, która wcześniej powodowała uczucie ciężkości.
Co nam daje wydalenie toksyn z organizmu?

  1. zdrowa, promienna cera
  2. uczucie lekkości
  3. poprawa kondycji włosów i paznokci
  4. przypływ energii
  5. eliminacja szpecących worków po oczami
  6. uspokojenie umysłu

Skutki uboczne i ostrzeżenia
Zanim zaczniemy wprowadzać jakąś dietę w życie, należy dokładnie zapoznać się z zaleceniami autorów diety. Nie każdym może stosować dietę oczyszczającą. Osoby mające problemy z układem trawiennym, mające niedowagę, anemię, kobiety w ciąży lub karmiące piersią, diabetycy, osoby cierpiące na niewydolność nerek lub wątroby, nie powinny stosować tego rodzaju diet.

Musimy się też liczyć z nieprzyjemnymi dolegliwościami w trakcie detoksyfikacji. Warto też dodać, że na początku detoksu możemy odczuwać ból mięśni, głowy zmęczenie, huśtawki nastrojów, a na naszej skórze mogą pojawić się różne wypryski. Są to jednak naturalne dolegliwości towarzyszące uwalnianiu się toksyn z naszego organizmu.

Related posts:

  1. Dieta prosto z Hollywoodu!

Tags: ,

comment closed

Copyright © 2009 Dieta | Odchudzanie | Zdrowa żywność. All rights reserved.