You are here: Home // Porady // Wspomagacze odchudzania.

Wspomagacze odchudzania.

Jak zapewne wiesz dla Twojej sylwetki nie ma nic lepszego od odpowiedniej diety i codziennej porcji ruchu. Jeśli jednak mimo wszystko, wciąż borykasz się z niechcianymi kilogramami, zapewne niejednokrotnie zastanawiałaś się jak właściwie działają wszelkie suplementy wspomagające proces odchudzania.

Po pierwsze pamiętaj, że nie ma nic bez wysiłku! Jeśli dajesz się omamić reklamom mówiącym, że określony specyfik w ciągu kilku dni, lub co gorsza kilku godzin, zmniejszy obwód Twojej talii, bez żadnych ćwiczeń i diety, to duży błąd! Gdyby faktycznie wszystkie kolorowe pigułki na odchudzanie były zdrowe i skutecznie, na świecie nie byłoby problemu z nadwagą i otyłością, a jak dokładnie wiemy jest to problem powszechny i obecny w naszym środowisku.

Substancje, które rzeczywiście mogą okazać się pomocne, działają jedynie w połączeniu z odpowiednie dobraną dietą, codziennym treningiem i licznymi zabiegami pielęgnacyjnymi! Proces gubienia zbędnych kilogramów nie jest ani łatwy, ani przyjemny. Jest to ciężka, czasem bardzo czasochłonna praca i zapewne żadna pigułka nie zdziała cudów. Jeśli jednak zdecydowałaś się na zastosowanie konkretnego suplementu diety, koniecznie skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą! Specyfiki takie zawsze nabywaj w aptekach bądź sklepach zielarskich, nigdy przez internet.

Można powiedzieć, że najbardziej przyjaznymi dla Twojego organizmu suplementami wspomagającymi odchudzanie są zioła. Te najbardziej znane i często stosowane to: senes wąskolistny, kruszyna pospolita, dziurawiec pospolity, kozłek lekarski oraz perz właściwy.

Inne substancje, które niewątpliwie pomogą Ci pozbyć się niechcianego tłuszczyku to:

  • Błonnik - zmniejsza uczucie głodu, dlatego też zazwyczaj łykany jest przed posiłkiem. Nie należy przekraczać zalecanej dawki, gdyż nadmiar błonnika utrudnia wchłanianie niektórych witamin i minerałów.
  • Chrom – zmniejsza zapotrzebowanie na słodycze i przekąski między posiłkami;
  • L-karnityna – wspomaga proces spalania tłuszczu, najlepiej przyjmować ją przed treningiem;
  • czerwona herbata (Pu-Erh) – pobudza procesy trawienne aktywując enzymy trawienne i wspomagając perystaltykę jelit.

Related posts:

  1. Wspomagacze odchudzania.

comment closed

Copyright © 2009 Dieta | Odchudzanie | Zdrowa żywność. All rights reserved.