You are here: Home // Porady // Pokonaj zmęczenie i ciesz się życiem!

Pokonaj zmęczenie i ciesz się życiem!

Długo śpisz, nie przepracowujesz się, a mimo wszystko ciągle czujesz się przemęczona? Kolejna filiżanka kawy, zamiast postawić Cię na nogi, sprawia, że głowa staje się coraz cięższa? Coś tu jest nie tak! Przyczyn deficytu energii może być kilka.

  • Być może Twoja dieta jest monoskładnikowa, monotonna i nie zaspokaja należycie potrzeb energetycznych Twojego organizmu. Jeśli nie dbasz o to, aby Twój jadłospis był bogaty we wszystkie niezbędne mikroelementy, nie dziw się że skutkuje to permanentnym zmęczeniem. Zadbaj o to, aby dieta była zróżnicowana i pełnowartościowa.
  • Ponadto, jeśli Twój wypoczynek nie jest efektywny, możesz czuć się zmęczona i poirytowana. Pracuj najbardziej skutecznie jak zdołasz, ale jeśli robisz sobie przerwę – nie zaprzątaj sobie głowy niepotrzebnymi myślami o pracy! Skup się na wypoczynku, idź na spacer, pobiegaj, lub medytuj. Twój mózg potrzebuje dotlenienia, dlatego też przebywaj dużo na świeżym powietrzu.
  • Zadbaj o to aby przyjmować dużo płynów. Niedobór płynów sprawia, że czujesz się ciężka i ospała. Wystarczy pić dużo wody, aby pożegnać poczucie zmęczenia i polepszyć koncentrację.
  • Śpij dobrze! To, że śpisz dużo, nie znaczy że Twój sen jest zdrowy. Pamiętaj aby przed snem wywietrzyć sypialnię, temperatura w miejscu, w którym śpisz nie może być zbyt wysoka! Ponadto możesz zafundować sobie długi spacer przed snem. Rano obudzisz się rześka i wypoczęta!
  • Anemia, czyli zbyt mała ilość czerwonych krwinek lub przenoszącej tlen hemoglobiny. Dlatego też podczas okresu możesz czuć się osłabiona i zmęczona, Dostarczaj organizmowi pokarmy bogate w żelazo.
  • Może wzięłaś na siebie zbyt dużo obowiązków, lub ilość problemów Cie przytłacza? Postaraj się nabrać dystansu, regularnie rozkładać pracę na optymalne porcje, a jeśli to nie pomoże i obniżony nastrój nie zniknie – zgłoś się do specjalisty!

Related posts:

  1. Orbitowanie bez cukru, czyli dobre nawyki żywieniowe.
  2. Pielęgnacja skóry. Postaw na witaminy!
  3. Płaski brzuch? Czemu nie!

comment closed

Copyright © 2009 Dieta | Odchudzanie | Zdrowa żywność. All rights reserved.