You are here: Home // Diety // Dieta indiańska- oczyść swój organizm z toksyn.

Dieta indiańska- oczyść swój organizm z toksyn.

indiaaska

Jedną z diet oczyszczających jest dieta indiańska. Dieta ta trwa tylko cztery dni i dzięki niej możemy się pozbyć toksyn z naszego organizmu. Nie należy jej przedłużać, gdyż wszystkie diety oczyszczające stosowane na dłuższą metę mają negatywne skutki dla naszego organizmu.

Dieta przeznaczona jest tylko dla osób całkowicie zdrowych, niewskazana jest dla kobiet w ciąży oraz dzieci i dorastającej młodzieży.

Dieta ta ma swoje wady i zalety. Jedną z głównych wad jest to, że jest bardzo rygorystyczna, dlatego przeznaczona jest dla osób mających silną wolę. Zaletą jest natomiast szybka utrata masy ciała. Po zakończeniu diety możliwe jest jednak wystąpienie efektu jojo.

Jak wygląda jadłospis diety indiańskiej? Przedstawia się on następująco:

Pierwszy dzień:
Jemy tylko owoce lub pijemy soki. Najbardziej polecane są brzoskwinie, melony, jagody, jabłka, wiśnie i gruszki.

Drugi dzień:
Pijemy tylko herbatki ziołowe, np. z rumianku, mięty, pokrzywy, bratka, krwawnika. Napary powinny być niesłodzone lub z minimalną ilością cukru bądź miodu.
Trzeci dzień:
Jemy tylko warzywa surowe (w dowolnej ilości), gotowane na parze lub w postaci zupy.
Czwarty dzień:
Pijemy buliony z różnorodnych świeżych warzyw, w tym koniecznie z kalafiora, kapusty i pietruszki. Gotowy bulion można przyprawić odrobiną soli i natką pietruszki.

Taka krótkotrwała dieta doskonale nadaje się do stosowania po urlopie, jak i po przejedzeniu okolicznościowym – świątecznym. Pomaga pokonać uczycie zmęczenia. Najlepiej stosować ją w dni wolne od pracy i nauki. Bywają bowiem skutki uboczne – ból głowy, zmęczenie, a czasami i chwilowe osłabienie. W okresie stosowania diety nie jest wskazane jest stosowanie używek – palenie papierosów, jak i picie kawy oraz herbaty.

Related posts:

  1. Z serii „niebezpieczne” diety- dieta Atkinsa.
  2. Dieta prosto z Hollywoodu!
  3. Jeść jak Grecy, czyli dieta śródziemnomorska.

Leave a Reply

Copyright © 2009 Dieta | Odchudzanie | Zdrowa żywność. All rights reserved.